İnternetten Arkadaş Nasıl Bulunur

İngiliz psikoloji derneği, dünyanın ilk 'internette nasıl arkadaş bulunur' araştırmasını yaptı...
Bugüne kadar internet aşklarıyla ilgili yapılan en ciddi araştırmada erkeklere 'partyboy', 'eğlenceseven', 'hayatboşeğlencoş' gibi eğlenceli ve komik nick'ler bulmaları tavsiye edildi... Kadınlara ise 'sweetgirl', 'okulkızı', 'güzelkız' gibi seksi ve kadınlıklarını ön plana çıkaran nick'ler bulun denildi..

Nottingham Üniversitesi tarafından yapılan ve İngiliz Psikoloji Derneği Dergisi'nde yayınlanan araştırmaya göre kadınlar bir erkeğin takma isminde yaratıcılık ve eğlence arıyor. Erkekler de bir kadında havalı veya kendini beğenmiş bir isim yerine seksilik ve alçak gönüllülülğü tercih ediyor.

Ayrıca internette sevgili arayan erkeklerin kadınların aksine 'kültürlü' yada 'eğitimli' türündeki kadın isimlerine karşı antipatik olduğu da belirtiliyor. Araştırmayı yapan doktorlardan Dr. Whitty'e göre daha az albenisi olan isimlerin kadınlara daha güven verici geldiği tespit edilmiş. Bunun sebebi ise kadınların tek gecelik ilişkilerden çok uzun vadeli hatta evliliğe giden aşklar aramaları. Bulgular arasında ilginç bir bilgi de var: Maddi durumu ön plana çıkaran ve kendini öven takma isimler kesinlikle beğenilmiyor !

Dr Whitty araştırmanın amacının üzerine hiç çalışılmamış bir konu olan internetten sevgili bulma fenomenini biraz daha anlaşılır ve kullanıcılar için kolay bir hale getirebilmek olduğunu söylüyor.

 

Kaynak :  http://teknoloji.superonline.com/2008_04_10/haber__EDT35692_28.html

 

Sinan Aydemir

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !